Autorské a trávové bonsaje

Autorské bonsaje jsou takové, které jsou kultivovány pěstitelem ze semen, řízků a sazenic. Nejedná se tedy o asijské importy nebo o bonsaje získané z přírody, tzv. jamadori.

Autorská bonsaj
Autorská bonsaj

Jedinečnost těchto bonsají spočívá v trpělivosti, originalitě a nápaditosti jejich autorů a ze své samotné podstaty je podložena mnohaletým úsilím a zkušenostmi pěstitelů.

Vedle klasických bonsají budou vystaveny v bohatém sortimentu i trávové bonsaje (kusamono) a doplňkové rostliny – shitakusa (šitakusa).

Trávová bonsaj
Scenerie

Smysl pěstování bonsají je v každodenním styku s živými rostlinami. Pomocí bonsajistických technik si jednoduchým způsobem vytvoříte krásný strom v misce nebo celou scenérii. V malých miskách můžete pěstovat i drobné skalničky, trvalky nebo pokojové květiny. Okouzlí Vás zcela jiný svět živých rostlin.

Bonsaj mini

Na výstavě bude o víkendu poradenská služba. Můžete se zde přihlásit za člena Pražské bonsajistické společnosti, která se aktivně zabývá vším, co souvisí s bonsajemi. Každý měsíc máme přednášky, návštěvy pěstitelů, bonsajových výstav a bonsajových center a zahradnictví, pořádáme bonsajové stoly s ukázkou tvarování, představíme zde výpěstky členů a ukázky nových druhů rostlin apod.

Bonsaje - soubor

Přijďte se podívat,
rádi vás přivítáme a budeme potěšeni vaším zájmem!

Bonsaje - soubor